Mc Donald´s Cup - zpravodajství z okrskového a okresního kola

Okrskové kolo Bakov nad Jizerou

Ráno jsme se vydali autobusem do Bakova nad Jizerou na okrskové kolo Mc Donald´s Cupu. Z 11 chlapců a 1 dívky byla cítit nervozita, ale po prvním zápase s Kněžmostem, který skončil 0:0, nervozita opadla a všichni šli naproti postupu do okresního kola.  Další zápas, kde proti nám nastoupila 4. ZŠ z Mladé Boleslavi, se nám velice povedl a jasně jsme vyhráli 2:0. V tuto chvíli se všem honilo hlavou, že dobrý výsledek na turnaji by nemusel být jenom sen. Jenže proti nám nastoupil tým z Bakova nad Jizerou, kterého jsme se tak trochu zalekli, a debakl 0:3 byl na světě a to nás čekaly ještě 2 zápasy, zatím s neporaženým Bousovem a poslední s týmem ze Semčic. Jsem rád, že náš tým se dokázal soustředit a zápas s Bousovem byl jako z učebnice fotbalu, krásné rychlé přihrávky, gól z poloviny hřiště a rychlé protiútoky. Zasloužený výsledek 3:1 dokazoval, že máme kvalitní mužstvo. Čekal nás poslední zápas, který se hrál hned po zápase s Bousovem. Semčice jsme během chvíle přehrávali o jednu branku a zdálo se, že druhé místo na turnaji je na dosah, bohužel únava z předchozího zápasu byla znatelná a jednobrankový náskok jsme ztratili a nakonec remizovali 1:1. Druhé místo nám o bod uteklo, ale 3. místo a postup do Okresního kola do Mladé Boleslavi nám již nikdo nemohl vzít.  

Okresní kolo Mladá Boleslav

Ráno jsme se opět vydali autobusem na turnaj, tentokrát do Mladé Boleslavi. Již po příjezdu a zhlédnutí skupiny, do které jsme byli zařazeni nám bylo jasné, že to nebude vůbec jednoduché. S námi ve skupině byly sportovní školy 9. ZŠ MB, 3. ZŠ MB a škola z Dobrovic. První zápas jsme se ani nerozkoukali a 9. ZŠ během chvíle vedla 0:1. Snažili jsme se, ale nakonec bez úspěchu, výsledek 0:3 a ze všech bylo cítit zklamání. Druhý zápas se 3. ZŠ se nesl ve stejném duchu. Zkoušeli jsme upravit sestavu, točit posty, ale byl to marný boj a opět nelichotivý výsledek 0:3. Ve skupině nás čekal poslední zápas s Dobrovicemi. Nezačali jsme nejlépe a opět jsme brzy prohrávali 0:1. Střídání se nám povedlo a brzy jsme korigovali a první gól byl na světě. Krásná akce, kdy ze středu hřiště jediná dívka Leona Bernardová narážečkou uvolnila na lajně rozběhnutého hráče a krásným pasem do pokutového území jsme konečně rozvlnili branku soupeře. Po gólu přišla euforie, ale brzy vystřízlivění, ani poslední zápas jsme nebodovali a prohráli 1:3.

Celkově musím celý náš tým pochválit. Hráči hráli opravdu dobře, ale fotbal je už takový. Celkové 8. místo z celého okresu je po prvotním zklamání velmi dobrým výsledkem. Děkuji všem hráčům za skvěle odvedené výkony a vedení naší školy, že nám umožnilo tento turnaj absolvovat.

(Jakub Štěpánek)

Rychlý kontakt

Základní škola
Mnichovo Hradiště, Sokolovská 254

Sekretariát: 326 772 321
Ředitelna: 326 772 526

Pavilon: 0.P a 1.třídy
Školní družina

326 772 514

Sportovní hala Bios
313 100 575

E-mail:
skola@1zsmh.cz


Číslo účtu

Bankovní spojení
51-6902390287 / 0100